İşletme içinde yer alan bağımsız makina veya makineler topluluğunun tamamına makina parkuru denmektedir. Bega Kalıp, ekipman ve makinaleri ile kalıpçılık sanayindeki yeni teknolojiyi yakından takip etmektedir.  Bega Kalıp'ın makina parkurunda: dalma erozyon, dikey işleme merkezi, tel erozyon, dikey işleme merkezi, talaşlı imalat tezgahları gibi yeni nesil işlem makineleri bulunmaktadır.

Bega Kalıp, modern kalıp makineleri parkuru ve alanında uzman çalışanlarıyla size birinci sınıf hizmet vermeyi vaat ediyor. Üretilen her parçanın ölçü ve biçim tamlığı tam istediğiniz biçimde oluşturulacak; kalıp tasarım ve üretim aşamalarında yapılan ürün teste tabi tutulacak ve hasarlı ürünler, ilk aşamalarda tespit edilecektir. İlerleyen süreçte gelişen teknoloji ve bilimin ışığında bilgisayar destekli tasarlanan ve üretilmesi istenen parçalar çok hızlı ve seri olarak üretilebilecektir. Maliyet kalemlerini minimuma indirerek, hatasız, dayanıklı ve yüksek kalitede kalıplar imal edilmektedir.

Yüksek teknoloji ürünü olan yeni nesil tezgahlarla üretilen kalıplar ince hassasiyetlere sahiptir ve   istenilen üretimi sağlayacaktır. Seri üretime uygun, hatasız, ince detaylarda kusursuz kalıplar imal edilebilmektedir.