Türkiye'nin uluslararası sahaya açıldığı yüzü otomotiv sanayi, ihracatta birinci kalem olarak karşımıza çıkıyor. Teknolojinin gelişimi ve kalıp sektöründe makineleşme oranın yükselmesiyle üretilen kaliteli ve sağlıklı kalıplar, otomotiv sektörünün önündeki kapıları dünyaya açmakta.

Otomotivdeki pek çok ürün, sektörün seri üretime geçmesiyle birlikte kalıp yoluyla imal edilmektedir.  Araba kapıları, motor kaputu  gibi sac parçalar kalıpla seri olarak üretilirken, birçok plastik otomotiv parçası da kalıpla imal edilir.

Kalıp sektöründeki kaliteli uygulama ve teknik donanım, otomotiv sektörünü olumlu etkilemektedir. Kalıp imalatının yarısı otomotiv sektörü için üretim yapmaktadır.

Her yıl büyüme kaydeden kalıpçılık sektöründe, kalite ve güvenin adresi olan Bega Kalıp; müşteri memnuniyetine önem veren iş anlayışıyla otomotiv sektörüne de kalıp hizmeti sunan uzman kuruluşlardan... Profesyonel ve kalifiye çalışanları, kalıp üretim ve tasarımında kullanılan teknolojik donanım sayesinde kaliteyi uygun fiyatlarla sizlere sunuyor.

Standartlara uygun, hızlı ve ekonomik üretim yapabilmeniz adına Bega Kalıp yüksek teknoloji ve donanımdan yararlanıyor. Kalıpları projelendirdikten sonra testlere tabi tutarak üretiminizin sağlıklı  işlemesi için sizlere profesyonel bir hizmet sunuyor.